Chanalyzer i Chanalyzer Lite

Chanalyzer przetwarza dane zebrane przez Wi-Spy do postaci interaktywnych wykresów, które umożliwiają użytkownikowi "zobaczyć" środowisko sieci bezprzewodowych. Duet Wi-Spy i Chanalyzer umożliwiają użytkownikom wizualizację, rozwiązywanie usterek i optymalizację ich sieci bezprzedowych.

Chanalyzer 3.3

Nowa wersja, Chanalyzer 3.3, potrafi obsługiwać kilka Wi-Spy na raz, obejmując tym samym większy obszar sieci bezprzewodowej. Dodatkowo może także zbierać dane z Wi-Spy zainstalowanych na innych komputerach za pomocą oprogramowania klienckiego, Reckon. Dane z każdego Wi-Spy są wyświetlane w osobnych zakładkach co znacznie ułatwia monitoring z lokalizacji centralnej.

Jeśli potrzebujesz więcej szczegółów to na pewno docenisz także nową opcję Konfiguracji Sprzętu, pozwalającej na wyśrodkowanie na określonej części spektrum. Taka opcja "zoom" jest przydatna jeśli chcesz sprawdzić konkretny kanał. Wystarczy jedno kliknięcie prawym klawiszem myszki a Chanalyzer przybliży obraz tam gdzie chcesz go widzieć lepiej.

Aby przekonać się o możliwościach oprogramowania wystarczy zapoznać się z wbudowaną biblioteką nagrań. Po pobraniu programu ze strony metageeks.net i instalacji z ekranu początkowego wybieramy opcję "Sample Recordings".

Chanalyzer Lite

Wersja Lite oferuje mniej funkcji ale wyróżnia ją możliwość współpracy także z Wi-Spy v1 i Wi-Spy 2.4i oraz wyświetlanie wizualizacji trójwymiarowych (3D). Nie potrafi jednak nagrywać danych ani udostępniać ich zdalnie. W ograniczony sposób obsługuje konfigurację sprzętową.