Przydatny program do zliczania różnych AP napotkanych na szlaku zarejestrowanym w formacie GPX.

Od marca 2017 ze strony sklepu Uptodown.com można za darmo pobrać wersję inSSIDer dla systemu Android. W tym wydaniu inSSIDer służy głównie jako narzędzie do optymalizacji sieci. Wybierając swoją sieć i przechodząc się po terenie, na końcu badania otrzymuje się wskazanie na najlepszy kanał, który zapewni dla danej lokalizacji dobry zasięg.

Spectrum-Tools to zestaw narzędzi do Wi-Spy przeznaczonych dla systemów operacyjnych Linux. W ich skład wchodzi sterownik zaimplemtowany dzięki bibliotece libusb, nakładka graficzna GTK/Cairo, serwer sieciowy do podłączania urządzeń zdalnych i proste skrypty to tworzenie dodatkowych narzędzi.
inSSIDer to darmowy skaner Wi-Fi działający z Windows Vista i Windows XP. Jego twórcy twierdzą, że powstał ponieważ podobny produkt, NetStumbler, niezbyt dobrze radzi sobie z obecnymi wydaniami systemów operacyjnych Windows.

Chanalyzer przetwarza dane zebrane przez Wi-Spy do postaci interaktywnych wykresów, które umożliwiają użytkownikowi "zobaczyć" środowisko sieci bezprzewodowych. Duet Wi-Spy i Chanalyzer umożliwiają użytkownikom wizualizację, rozwiązywanie usterek i optymalizację ich sieci bezprzedowych.